Blog

6 czerwca 2018

Prowadzenie ksiąg rachunkowych: Czy najniższa cena jest najlepsza?

Niedawno przeczytałem reklamę z działu księgowości, która „gwarantowała najniższą cenę”. Pomyślałam sobie: „Jak możemy z tym konkurować? Cóż, nie tylko możesz konkurować z tą strategią marketingową, ale możesz ją pokonać. Jaka byłaby jednak wasza strategia? Oto nasza i nie jest to związane z ceną.

Cena nie ma znaczenia.

Powiem prosto każdemu obecnemu lub potencjalnemu klientowi, że nie jesteśmy najtańszą usługą księgową. Dlaczego? Ponieważ wiem, że tak nie jest, ale czuję, że to nie ma znaczenia. Uważam, że cena nie jest najbardziej wpływowym czynnikiem w procesie decyzyjnym dotyczącym zakupu niektórych produktów i usług. Jeśli potrzebowałbyś adwokata, poszukałbyś po najniższych stawkach, a następnie zatrudniłbyś go bez względu na wszystko? Wątpię w to; wiem, że tego nie zrobiłabym? Ale co wpływa na Twoją decyzję bardziej niż cena?

Serwis, doświadczenie i wiedza specjalistyczna mają znaczenie

Ludzie są gotowi zapłacić wyższą stawkę za doskonały produkt lub usługę na czas. Jeśli istnieje zapotrzebowanie, które można wypełnić dokładnie tym, czego szukają klienci zapłacą Ci więcej pieniędzy niż konkurencji, która nie może całkowicie zaspokoić tej potrzeby. Jeśli chodzi o zatrudnianie księgowego, chciałbym poszukać kogoś, kto ma doświadczenie ogólne i doświadczenie w danej branży biznesowej i udokumentowane osiągnięcia w zakresie doskonałej obsługi klienta.

Znalezienie pewnych wspólnych płaszczyzn

Wreszcie, polegamy na tym, że jesteśmy sobą. Mam nadzieję, że nasza strona internetowa pokaże, że jesteśmy na otwartej przestrzeni i że żyjemy poza biurem. Lubimy pracować z tymi ludźmi, którzy mają podobne zainteresowania i życie poza naszą firmą.

Jakie inne czynniki brane są pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o zakupie inne niż cena?

Nie możemy zagwarantować Ci najtańszej dla Ciebie ceny za prowadzenie księgowości, ale jeśli tylko zależy Ci na cenie, możemy skierować Cię do kilku osób.

Jeśli chcesz zespół księgowy, który jest doświadczony, wykształcony i po prostu w uczciwej cenie, chętnie porozmawiamy z Tobą.

Rachunkowość
O autorze tom.janowski